MASTNÉ VLASY

 

MASTNÉ VLASY

ZA ZVÝŠENOU PRODUKCÍ MAZU MŮŽE BÝT BUĎTO HORMONÁLNÍ VÝKYV (PUBERTA, PŘECHOD, MENSTRUACE, TĚHOTENSTVÍ NEBO POUŽÍVÁNÍ HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCE) NEBO PŘÍČINNOU MŮŽE BÝT ŠPATNÝ ŽIVOTNÍ STYL (ALKOHOL, CIGARETY, STRES, ŠPATNÁ ŽIVOTOSPRÁVA).

POKUD RYCHLE SE MASTÍCÍ VLASY NESOUVISÍ S "ORGANISMEM", JEDNÁ SE PRAVDĚPODOBNĚ O DŮSLEDEK POUŽÍVÁNÍ NEVHODNÝCH KOSMETICKÝCH PŘÍPRAVKŮ. TY MAJÍ ČASTO VYSOKÉ PH A OBSAHUJÍ SILIKONY, KTERÉ POKOŽKU OBALUJÍ, UCPÁVAJÍ MAZOVÉ ŽLÁZY A ZPŮSOBUJÍ TAK JEJICH NADMĚRNOU AKTIVITU.

JAK NA MASTNÉ VLASY:

HORMONÁLNÍ VÝKYVY

PŘI ŠPATNÉ HORMONÁLNÍ ROVNOVÁZE, MŮŽEME OVLIVNIT TVORBU MAZU ŠAMPONEM, KTERÝ REGULUJE MAZOVÉ ŽLÁZY.

PH

VYSOKÉ PH NARUŠÍ PŘIROZENOU KYSELOST VLASOVÉ POKOŽKY A TA ZVYŠUJE AKTIVITU MAZOVÉ ŽLÁZY ZA ÚČELEM NÁVRATU KE SVÉMU PŘIROZENÉMU PROSTŘEDÍ. V TOMTO PŘÍPADĚ POSTAČÍ POUŽITÍ VHODNÉHO ŠAMPÓNU. DOPORUČUJEME POUŽÍT ŠAMPÓN S KYSELEJŠÍM PH, COŽ SPLŇUJE ŠAMPON, KTERÝ REGULUJE MAZOVÉ ŽLAZY A KTERÝ JE ZÁROVEŇ I ČISTÍCÍ.

SILIKONY V ŠAMPÓNECH A KONDICIONÉRECH - PADÁNÍ MASTNÝCH VLASŮ

SILIKON OBALUJE VLASY, ABY SE LESKLY, ALE ZÁROVEŇ POTÁHNE VLASOVOU POKOŽKU A MAZOVÉ ŽLÁZY, KOLEM KTERÝCH SE ZAČNE TVOŘIT TAKZVANÝ ,,TUHÝ MAZOTOK''. TEN OBALÍ VLASOVOU CIBULKU, ODDĚLÍ JI OD PAPILY A TÍM PŘESTANE DOSTÁVAT POTŘEBNOU VÝŽIVU Z ORGANISMU. TENTO PROCES MŮŽE ZPŮSOBIT I PADÁNÍ VLASŮ.

V TĚCHTO PŘÍPADECH MOHOU BÝT VLASY NORMÁLNĚ SUCHÉ, ALE MASTNÉ U KOŘÍNKŮ. JEDNÍM ZE ZPŮSOBŮ, JAK LEHCE POZNAT TUHÝ MAZOTOK, JE DŮKLADNĚ SI PROHLÉDNOUT VLASOVÝ KOŘÍNEK. POKUD JE OBALEN "BÍLOU BAMBULKOU", JEDNÁ SE O ZATUHLÝ MAZOTOK, KTERÝ JE POTŘEBA ROZPUSTIT. TOHO DOCÍLÍME POMOCÍ ŠAMPÓNU NA MASTNÉ VLASY.

ZATUHLÝ MAZOTOK JE DŮLEŽITÉ ROZPUSTIT, PROTOŽE POKUD HO NECHÁME NA POKOŽCE, BUDE UCPÁVAT VLASOVÉ VÁČKY A ZABRAŇOVAT RŮSTU NOVÝCH VLASŮ. TY POTÉ VYROSTOU JIŽ OSLABENÉ A VELMI JEMNÉ.

PÉČE:

VLASY SE MUSÍ UMÝT DVAKRÁT. PO DRUHÉ APLIKACI JE NEJLEPŠÍ NECHAT PŮSOBIT NA VLASOVOU POKOŽKU 3-5 MINUT. U PRVNÍHO MYTÍ Z VLASŮ A POKOŽKY ODSTRANÍME NEČISTOTY (NAPŘÍKLAD Z OVZDUŠÍ, MAZ ATD). U DRUHÉHO MYTÍ NECHÁME PŮSOBIT AKTIVNÍ LÁTKY. ŠAMPÓN DŮKLADNĚ SMYJEME Z VLASŮ.

PO UMYTÍ VLASY DŮKLADNĚ VYSUŠÍME FÉNEM, ABYCHOM NA POKOŽCE NENECHÁVALI PŮSOBIT VODU, KTERÁ MÁ VYSOKÉ PH A NEZVÝŠILI TAK OPĚT FUNKCI MAZOVÝCH ŽLÁZ.

RADA:

ČASTÁ RADA NA MASTNÉ VLASY JE POUŽITÍ VHODNÝCH BYLINNÝCH ŠAMPOŃŮ, NEJLÉPE KOPŘIVOVÝ. TEN MÍVÁ DOBRÝ EFEKT NA MASTNOU POKOŽKU, ALE POUZE KRÁTKODOBĚ. KOPŘIVA POKOŽKU VYSUŠÍ A TÍM SICE UBÍRÁ MASTNOTU, ALE PO DELŠÍ DOBĚ POUŽÍVÁNÍ SE MAZOVÉ ŽLÁZY ZAČNOU BRÁNIT TÍM, ŽE TVOŘÍ VÍCE A VÍCE MAZU. DO BUDOUCNA SI TAK ZADĚLÁVÁME NA JEŠTĚ VĚTŠÍ, NEŽ JSME MĚLI DOPOSUD.

                         

 NA TUTO PROBLEMATIKU JE VHODNÉ POUŽÍT ŘADU:

EXTRALIFE. SCALP CARE

  • EXTRALIFE PURIFYING SHAMPOO